TopHelpPlus s.r.o. je soukromou právnickou osobou, poskytující sociální službu osobní asistence dle §39 zákona 108/2006 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Poskytování služeb je vázáno na registrace služby osobní asistence v regionech Praha a Středočeský kraj (od 15.8.2016, identifikátor 5914719).
Ve své činnosti se řídí Listinou základních práv a svobod, dále zákonem č. 108/2006 Sb. ve znění pozdějších předpisů a vyhláškou č. 505/2006 Sb., a dalšími relevantními zákony, vyhláškami, předpisy a vnitřními směrnicemi pro příslušný druh činnosti, které je terénní sociální služba povinna v rámci své činnosti respektovat.
Poslání osobní asistence TopHelpPlus
Posláním terénní osobní asistence je poskytnout terénní sociální službu osobní asistence osobám s chronickým duševním onemocněním, osobám s chronickým onemocněním, osobám s jiným zdravotním postižením a seniorům, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Osobní asistence TopHelpPlus napomáhá větší samostatnosti uživatelů, a tím napomáhá k prodloužení setrvání klientů v jejich přirozeném domácím prostředí bez nutnosti využití pobytových služeb či akutních lůžek. Rovněž eliminuje rizika a omezuje množství zatěžujících akutních hospitalizací. Poslání služby je naplňováno též respektováním jedinečnosti uživatele, zachování jeho společenského života, důstojnosti a individuálních potřeb.
Cíle vedoucí k naplňování poslání
Cílová skupina
Uživatelem služeb osobní asistence se může stát osoba, odpovídající registrovaným sociálním službám osobní asistence, tj. osoby s chronickým duševním onemocněním, osoby s chronickým onemocněním, osoby s jiným postižením, senioři.
Nabízená sociální služba není určena
Zásady poskytování služby:
Práva uživatelů – respektování základních lidských práv a svobod, práva na intimní a partnerský život. Vytváření podmínek k ochraně práv uživatelů – další vzdělávání zaměstnanců, kontrolní činnost.
Individualizace – pomoc a podpora dle možností, schopností a potřeb jednotlivých uživatelů, posilování jejich kompetencí.
Rovnocenný přístup – partnerský přístup a vzájemný respekt obou stran, jednání s uživatelem o jeho potřebách a následném způsobu poskytování podpory pomoci a péče.
Sociální začleňování – využívání veřejně dostupných služeb, kulturních zařízení, vzdělávacích institucí a organizací, navázání a rozvoj sociálních kontaktů s rodinou, přáteli a širším společenským prostředím.
Podpora rozvoje nezávislosti a autonomie uživatelů – podpora dle individuálních schopností a potřeb ke zvládnutí úkonů běžné péče o svou osobu, předcházení zvyšování závislosti na poskytované službě. Vedení k samostatnému rozhodování, samostatným vycházkám, rozvíjení a udržení pracovních dovedností, rozvoji soběstačnosti, sociálních dovedností – např. běžné nákupy, vaření, praní, sebeobsluha.
Zvyšování kvality poskytovaných služeb – zajištění efektivního a průběžného prohlubování a doplňování vzdělávání pracovníků, komplexní týmová spolupráce, profesionalita, kontrolní činnost zaměřená na poskytované sociální služby, vyhodnocování výsledků plnění cílů.
Novinka
Darujte plus